AB vfc filter 116all http://thenounproject.comThe Noun ProjectIcon TemplateRemindersStrokesTry to keep srokes at 4pxMinimum sroke weight is 2pxFor thicker srokes use evennumbers: 6px, 8px etc.Remember to expand srokesbefore saving as an SVGSizeCannot be wider or taller than100px (artboard size)Scale your icon to fll as much ofthe artboard as possibleUngroupIf your design has more than oneshape, make sure to ungroupSave asSave as .SVG and make sure“Use Artboards” is checked100px.SVG 07 Created by Gregor Cresnarfrom the Noun Project 63 Artboard 18 Artboard 23

چیزی در سبد خرید یافت نشد

logo
برچسب ها:
آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر
6

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر

پیش از شروع نقد و بررسی جوانح مختلف دانشگاه امیرکبیر لازم است در همین ابتدا متذکر شوم که نگارنده متن از دوران دانش آموزی  خود در دانشگاه امیرکبیر خوشش نمی آمده لذا از دوستانی که در دانشگاه امیرکبیر درس می خوانند یا خوانده اند و خواننده این مقاله هستند بابت گفته های منفی خود از این دانشگاه عزیز که شاید زیاده روی تلقی شود پوزش می خواهمدانشگاه امیرکبیر دانشگاهی فنی است، این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که خبری از دانشجویان رشته های علوم انسانی، هنر، ادبیات و خیلی رشته های دیگر که اینجانب حتی از وجودشان با خبر هم نیستم نیست و به تبع آن، فعالیت های فرهنگی و همایش هایی که مربوط به این رشته های غیر فنی هستند به نسبت دانشگاهی مثل دانشگاه تهران کمتر هستند.

اما دوستان دانشجوی ما در این دانشگاه برای پر کردن این خلأ شتافتند و کانون ها را درست کردند که اعضای این کانون ها از خود دانشجویان هستند و فعالیت های زیادی رو به عهده میگیرند، تا دانشجویان تازه وارد بتوانند در ابعاد مختلف زندگی خود در هر زمینه ای که علاقه دارند به فعالیت های فرا فنی خودشان ادامه دهند لذا اگر دست تقدیر باعث شد که به دانشگاه ما بیایید و علاقه مند به اینگونه فعالیت ها بودید بسترش فراهم است، این شما و این میدان…!

 

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر – سطح علمی

از باب سطح علم و دانش و اساتید نیازی به تعریف نیست. امیرکبیر از سطح بالاترین دانشگاه ها در کشور است.  چه بسا در بعضی رشته ها از دو رقیب تهرانی خود (شریف و تهران) بهتر عمل کرده و در صدر قرار دارد، نگاه اینجانب البته محدود خواهد بود به دانشکده عمران و نظرات ممکن است قابل تعمیم به همه دانشکده ها نباشد. اما با آنچه کم و بیش از دوستانم در چند دانشکده دیگر شنیده ام این اتفاق نظر هست که نمره خوب گرفتن در امیرکبیر کار ساده ای نیست، اساتید عمدتا علاقه ای به دادن نمره های بالا ندارند. امتحان ها سخت، تصحیح بی رحمانه و کمتر مهربانی هایی از سوی استاد برای داشجویان خواهد بود، چنان سوال طرح می کنند و برگه تصحیح می کنند که خدایی ناکرده انگار با دانشجویان خصومت شخصی دارند یا که بعضا هنگام طرح و تصحیح جای راحتی ننشسته بودند. اما استادان مهربان و با معرفت و دلسوزی هم هستند که اگر نمره خوب هم ندهند قلبا دوستشان خواهید داشت، چرا که نیت خیرشان مبرهن است.

 

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر – محیط دانشگاه

محیط دانشگاه شاید در ابتدا جذابیت خاصی نداشته باشد، اما با گذشت زمان و خاطرات مختلف به آن دلبسته می شوید. به تازگی امکانات تازه ای  برای استفاده  دانشجویان فراهم شده، غذاخوری های جدید، کافه آکواریوم، رستوران مشاهیر که محیط را جدیدتر و پویاتر جلوه می دهد، مخصوصا که در بعضی جاها به تازگی به دانشجویان پسر و دختر اجازه داده می شود که در کنار هم در کافه یا رستورانی در دانشگاه بنشینند و باهم گپی بزنند. باشگاه بدنسازی مجهزی هم برای استفاده دانشجویان به تازگی تاسیس شده که برای یک دانشگاه از نظر امکانات بی نظیر است. غیر از اینها مناطق با صفایی دارد که می توانید در بین کلاس هایتان با دوستانتان استراحت کنید، مثل پارک عمران یا پارک معدن. در هفته تربیت بدنی هم همه جای دانشگاه وسایل ورزشی می گذارند که خیلی فضای دلگرم کننده ای ایجاد می کند.

 

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر – انتخاب واحد و مسائل اداری

هر دانشگاهی که بروید روند انتخاب واحد به گونه ای چالش برانگیز خواهد بود، در امیرکبیر واحدها برای ورودی های یک سال مشخص برای همه در یک زمان باز می شود و باید با چنگ و دندان واحد هایی را که می خواهید بردارید، معمولا همه برای انتخاب واحد به دانشگاه می آیند، چراکه وصل شدن به پرتال دانشجویی از سرورهای دانشگاه سریعتر انجام می شود. در یک کلمه انتخاب واحد در امیرکبیر به  مثابه  یک »جنگ« است. دیگر مسائل اداری با سرعت خوب و عمدتا غیرحضوری به لطف »اتوماسیون اداری« انجام می شود.

 

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر – ادامه تحصیل در خارج از کشور

درباره ادامه تحصیل در خارج از کشور فرصت های مناسبی در امیرکبیر هست و موسسات مختلفی بورس هایی در اختیار دانشجویان قرار میدهند. مؤسساتی هم مثل آیسته به تازگی با دانشجویان امیرکبیر همکاری می کنند و فرصت هایی برای دوره های کارآموزی برای دانشجویان فراهم است. فضای بین بچه ها با تجربه شخصی که اینجانب داشتم که محدود به یک سال ورودی به خصوص از یک دانشکده است اینگونه نبوده که تعداد زیادی قصد رفتن از ایران را داشته باشند، گرچه همایش هایی به این منظور در دانشکده برگزار می شد. اگر که علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید یا حتی تمایل به کار دارید، کشور استرالیا برای دانجشویان امیرکبیر فرصتی دو ساله بعد از اتمام تحصیل در نظر گرفته است که می تواند منجر به اقامت شود.

در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در خارج معیار سنجش بسیاری از دانشگاه ها معدل می باشد و همانطور که پیشتر گفته شد نایل شدن به معدل بالا عمل دشواری می نماید. اما می توانید با فعالیت علمی خود از جمله نوشتن مقاله و معرفی نامه از طرف اساتید شناخته شده در سطح جهانی که در دانشگاه امیرکبیر هستند، به راحتی برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه ها پذیرش بگیرید. آخرین توصیه نویسنده به شما دانش آموزان معزز و دوست داشتنی به عنوان یک نفر که این مسیر را پیش از شما رفته این است که هر دانشگاهی که برایتان مقدر شد مهم نیست، از این فرصت چهارساله استفاده کنید و برای زندگی خود تصمیمات مهم و بزرگ بگیرید، فعال باشید و از همه مهم تر با کوله باری از خاطرات خوش این چهار سال را بگذرانید.

نگارنده : فربد صفی

 

مقالات مرتبط :

دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت

آشنایی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی البرز

رتبه بندی دانشگاه ها و تاثیر آن بر انتخاب رشته

بدون دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.