AB vfc filter 116all http://thenounproject.comThe Noun ProjectIcon TemplateRemindersStrokesTry to keep srokes at 4pxMinimum sroke weight is 2pxFor thicker srokes use evennumbers: 6px, 8px etc.Remember to expand srokesbefore saving as an SVGSizeCannot be wider or taller than100px (artboard size)Scale your icon to fll as much ofthe artboard as possibleUngroupIf your design has more than oneshape, make sure to ungroupSave asSave as .SVG and make sure“Use Artboards” is checked100px.SVG 07 Created by Gregor Cresnarfrom the Noun Project 63 Artboard 18 Artboard 23

چیزی در سبد خرید یافت نشد

logo
برچسب ها:
آشنایی با دانشگاه علم و صنعت
4

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت

هرآنچه که در این مقاله می خوانید از زبان یک دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت در مقطع کارشناسی است، که تمام تلاش خود را برای نوشتن مقاله ای بی طرفانه و به دور از به به و چه چه کردن صرف از دانشکده مکانیک و اساتید و دانشجویان باسوادش! به کاربرده است. همانطور که ازاسم دانشگاه برمی آید ، علم وصنعت دانشگاهی است صنعتی و دارای رشته های متعدد فنی مهندسی برای خاطرخواهان این حوزه که دانش آموزان پرتلاش و متفکر رشته ریاضی فیزیک بوده اند و یا مشتاق به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد و دکترا) هستند.

درحال حاضر حدود 12000 دانشجو درمقاطع مختلف درعلم وصنعت مشغول گشودن دروازه های علم یکی پس از دیگری هستند! پیش خودتان می پرسید : چگونه این همه دانشجو دارد؟ به اطلاع تان می رسانم که علم و صنعت مساحتی قریب به 42 هکتار و یا به عبارتی 420 هزار مترمربع دارد و با یک حساب سرانگشتی می بینیم که به هر نفر مساحتی حدود 35 مترمربع خواهد رسید، بنابراین اصلا نگران کمبود و نبود جا برای این حجم از طالبان دانش و مسائلی ازاین قبیل نباشید.

 

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت

شاید خیلی از شما مخاطبان گرامی، با شنیدن نام این دانشگاه فریاد و فغان سر دهید که برای ورود به علم وصنعت باید کمر همت ببندیم و حسابی درس بخوانیم، در نهایت احترام باید به سمع و نظر شما عزیزان برسانم که فریاد و فغان شما کاملا به جا و حق است و دانشگاه علم وصنعت میزبان دوستان سخت کوش و اهل علم است (در بدو کلام قصد ایجاد رعب و وحشت نداشتم امَا العاقلُ یَکفیُ بالاشاره!). دانشگاه علم وصنعت که بین دانشجویان خود به علموص مخفف شده و معروف است، تیمی قوی از اساتید و کارکنان را در رشته های فنی مهندسی داراست. وجود تنها دانشکده های مهندسی راه آهن و مهندسی پیشرفت درسطح خاورمیانه و دانشکده مهندسی خودرو درسطح کشور، همکاری هایی در سطح بین المللی و با دانشگاه های برجسته و هم چنین معرفی آن به عنوان بهترین دانشگاه ایران در رتبه بندی تایمز سال 2016، نمونه های بارزی از خفن بودن این دانشگاه است.

سطح علمی اساتید علم وصنعت بالاست و همین موضوع دست و بال دانشجو را درعرصه بازیگوشی و شیطنت می بندد و خلاصه که به مکتب می آورند اطفال گریز پای را! تا جایی که دانشجویان هم به مراتب بالای علمی برسند و الحق والانصاف که دانشجویان این دانشگاه از نظر سطح علمی زبانزد عام و خاص هستند. علم و صنعت دانشگاه بسیار مناسبی برای ورود به بازار کار است. اساتید دانشگاه اکثرا در شرکت ها و موسسات مختلف مشغول به کار هستند و اگر بتوانید نظر آن ها را به توانایی های خود جلب کنید، حتما شما را وارد دنیای صنعت و کار خواهند کرد. فارغ التحصیلان دانشگاه علم و صنعت نیز در خیلی از شرکت های فنی و مهندسی مشغول به کار هستند. تعداد زیادی از دانشجویان هم به فکر اپلای و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می باشند. اگر به این موارد فکر می کنید، علموص گزینه خیلی خوبی برای شماست.  

اما فراموش نکنیم که عقل سالم در بدن سالم است (با احترام فراوان به روح بزرگوار ناقض این ضرب المثل، دانشمند عالی رتبه، استیون هاوکینگ!) و امکانات مطلوب علم وصنعت درحیطه ورزش من جمله استادیوم ورزشی، زمین چمن مصنوعی، سه سالن ورزشی و استخر، به خوبی بیانگر این موضوع است. صحبت از امکانات دانشگاه شد، هر دانشکده کتابخانه تخصصی خود را داراست و کتابخانه مرکزی هم برای تمامی دانشجویان در دسترس است. این کتابخانه ها هم بسیار کامل اند و هم فضای مطالعه خوبی برای تحقیق و تفحص و گه گداری چُرت های دانشجویی دارند!

برنامه های علمی (ارتباط با صنعت)، فرهنگی و سیاسی دانشگاه هم که حد وحصر ندارد؛ کافی است یک دقیقه وقت گرانبهای خود را به سر زدن به سایت دانشگاه علم و صنعت به آدرس www.iust.ac.ir  اختصاص دهید و ناغافل در قسمت مناسبت ها می بینید که خیل کثیری ازکنفرانس ها (غالبا هم علمی و بین المللی) شما را شگفت زده خواهند کرد. افزون برآن ئانشگاه علم وصنعت کانون ها و تشکل های فعال و پویا دارد که دانشجویان با شرکت در آنها و نیز شرکت در نشست ها، گفتمان ها و کلاس های فوق برنامه متنوع می توانند زمان های خالی بین کلاس هایشان را به نحو احسن پرکنند. امید است که شما هم درآینده ای نه چندان دور حضور پررنگ و پرشوری در این زمره از برنامه ها داشته باشید و کمی به آن سلول های خاکستری بی نوا استراحت بدهید!

 

آشنایی با دانشگاه علم و صنعت

از هرچه بگذریم سخن خوراکی خوش تر است! سلف برادران، سلف خواهران و سلف آزاد آماده خدمت رسانی به دانشجویان عزیز با حداقل بودجه هستند. دو کافه تریای دانشگاه هم می توانند محل های دنجی برای رفع خستگی های روزمره شما باشند. در چند نقطه از دانشگاه نیز ون های قهوه و کیک وجود دارند تا دانشجویانی که در بین کلاس ها زمان کمی در اختیار دارند راحت باشند. خبرخوش برای دوستانی که از شهرستان راهی علم و صنعت می شوند و غم دوری از خانه و کاشانه را به جان می خرند، این است که خوابگاه های این دانشگاه داخل محوطه خود دانشگاه است (منهای خوابگاه حکیمیه، که برای سال اولی هاست که البته فاصله ی چندان زیادی هم با دانشگاه ندارد) فلذا برای رفتن به کلاس ها دردسر و بهانه ای ندارند.

برای عزیزان ساکن تهران هم، وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو و اتوبوس های تندرو (BRT) به خوبی فراهم شده است. فقط امیدوارم که نخواهید از آن سرشهر (غرب، جنوب یا مرکز تهران) با خودروی شخصی به دانشگاه (شرق تهران) بیایید، که کارتان زار است! ترافیک کاسه صبرتان را لبریز می کند و درآن گیر و واگیر هم مدام علم و صنعت بی زبان را لعنت می فرستید. از سرریز شدن کاسه صبر و از کوره دررفتن گفتیم، ناخودآگاه به یاد سامانه جامع گلستان و فرآیند جان کاه انتخاب واحد افتادم. بله ، متاسفانه دانشجویان دانشگاه علم و صنعت هم برای انتخاب واحد های درسی خود ملزم به استفاده از این سامانۀ هزارتو هستند. اما در مقابل این سامانه ی جان فرسا هرچقدر از کادر کارکنان اداری دانشگاه بگویم کم است! چرا که افرادی مسئول و پاسخگو هستند و شایسته بود که ندای این مسولیت پذیری را به گوش شما عزیزان هم برسانم.

تمام هم و غم این دانشجوی حقیر رساندن اندک اطلاعات و توضیحاتی منطبق و نزدیک برحقایق موجود درباره ی دانشگاه علم و صنعت بود. (اگرچه شنیدن کی بُوَد مانند دیدن؟) امید است که پاسخگوی سوالات ذهن کنجکاو شما دوستان بوده باشد و اگر راه و نقشه ای برای ورود به این دانشگاه در سر داشته اید، آن را برایتان روشن تر و نمایان ترکرده باشد. به جاست که درمقام دانشجویی خود هم توصیه ای دوستانه به شما داشته باشم، آن هم این است که تلاش را در این مسیر پرپیچ و خم دست کم نگیرید و خیال واهی نداشته باشید که تنها نوابغ تکیه بر صندلی های علم و صنعت زده اند. شاید خود شما سال دیگر ورودی همین جا باشید! ان شا الله.

نگارنده : مسعود علی اصغری

 

مقالات مرتبط :

دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران

آشنایی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی البرز

آشنایی با دانشگاه صنعتی امیر کبیر

رتبه بندی دانشگاه ها و تاثیر آن بر انتخاب رشته

بدون دیدگاه
  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.