چیزی در سبد خرید یافت نشد

logo
آشنایی با انواع کتاب های انتشارات مبتکران
16

آشنایی با انواع کتاب های انتشارات مبتکران

آشنایی با انواع کتاب های انتشارات مبتکران

مبتکران جز قدیمی هاست. انتشارات مبتکران را با صعود و افول های زیادی از دیرباز یعنی قبل از اینکه بزرگان نشر ظهور پیدا کنند می شناسیم. پایبندی به اصول مهم آموزش از ویژگی هایی ست که باعث شده کتاب هایی از این انتشارات به چاپ های بالای  200 برسند. بعد از تغییر نظام آموزشی از ۵-۳-۴ به ۶-۳-۳ مبتکران پیشگام ترین انتشارات برای مطابقت خود با نسل جدید کتاب های درسی بود و با نشر کتاب های سری رشادت و مرشد قدم بزرگی برای حفظ اعتبار خود در بازار برداشت. در بعضی موارد برای یک درس چندین عنوان کتاب مثل رشادت و مرشد و … (مخصوصا دروس هفتم و هشتم و نهم) میتوان یافت که شاید از نظر خریدار یا حتی معلم گیج کننده باشد.برای آشنایی با انواع کتاب های انتشارات مبتکران ادامه مقاله را مطالعه فرمایید :

رشادت

رشادت مجموعه کتاب هایی است که انتشارات مبتکران برای پایه های اول تا نهم منتشر کرده است. شاید بتوان این کتاب ها را معادل سیر تا پیاز های گاج دانست. چراکه در این کتاب ها درسنامه ها به همراه نمونه سوالات تشریحی و تست های چهار گزینه ای ترتیب داده شده است.

مرشد

مرشد سری کتاب هایی است که انتشارات مبتکران برای پایه های پنجم تا نهم منتشر کرده است و در آن به نیاز دانش آموزان برای تست بیشتر پاسخ داده است. عموما در این کتاب ها در پاسخ تشریحی درسنامه های مختصری هم یافت می شود. ضمنا معمولا نمونه سوالات المپیاد های علمی و آزمون های ورودی مدارس مثل تیزهوشان در این سری از کتاب های مبتکران موجود است.

فیل

فیل سری خلاصه نویسی مبتکران است که البته برای دروس محدودی که مهم ترین آنها شیمی و زبان است چاپ شده که به قلم دو نویسنده معروف مبتکران نوشته شده است. فیل را نه برای آموزش بلکه برای مرور و جمع بندی در دوره های ویژه ای مثل دی ماه و ماه های بعد از عید تا کنکور باید خواند. معلوم است که این سری کتاب ها بیش از هر کسی بدرد کنکوری ها می خورد. در این کتاب ها درسنامه های خلاصه و تست های کنکور های داخل و خارج از کشور چند سال اخیر به طور فشرده و بامزه ای جمع آوری شده است.

یوز

یوز سری کتاب های کار مبتکران است. در این کتاب ها که برای پایه های هفتم تا نهم چاپ شده تمرین متنوع و مفصلی برای کار در کلاس و همچنین تمرین در منزل طراحی شده است. البته بازهم یاد آور می شویم که مجموعه کتاب های کار از هر انتشاراتی که باشند باید با مشورت معلم مربوطه و زیر نظر او تکمیل شوند. در این سری کتاب ها تمرین های متنوع و خلاقانه و مجموعه سوالات امتحانی ترم هم به چشم می خورد.

شهاب

مجموعه کتاب های شهاب در پایه های پنجم تا دهم در بعضی دروس خاص به چاپ رسیده و مجموعه ایست از درسنامه های پیشرفته و تمارین و تست های چهار گزینه ای. به نظر می رسد با هدف طراحی یک کتاب با سطحی بالاتر از کتاب درسی و تست های پیشرفته این سری از کتاب ها نوشته شده اند. از ویژگی های این کتاب ها سطح بندی سوالات است که شاید در استفاده مفید از وقت به دانش آموز کمک بکند.

 

ورود به صفحه کتاب های انتشارات مبتکران

 

مقالات مرتبط به این موضوع :

۱- آشنایی با انواع کتابهای انتشارات گاج

۲- آشنایی با انواع کتابهای انتشارات قلم چی

۳- آشنایی با انواع کتابهای انتشارات خیلی سبز

۴- آشنایی با انواع کتابهای نشر الگو

۵- آشنایی با انواع کتابهای انتشارات مهروماه

۱۴۴ دیدگاه

 • فاطمه پاسخ دهید ۸ / ۱۰ / ۱۳۹۸

  سلام ،برا پنجم دبستان کتب ریاضی کمک درسی چی پیشنهاد میکنید ؟ممنون میشم پاسخ بدید

  • مشاور آموزشی مدیر پاسخ دهید ۱۱ / ۱۰ / ۱۳۹۸

   سلام کتاب کار پیشنهاد میشود از مجموعه های گاج یا خیلی سبز

 • امید پاسخ دهید ۱۸ / ۰۹ / ۱۳۹۸

  سلام
  من پایه هشتم هستم که در مدرسه تیزهوشان مشغول به تحصیل می باشم. لطفا برای درس زیست ، شیمی، فیزیک چه کتابهایی بخونم که درسنامه و تمارین خوبی داشته باشد و هم چنین چه کتابی را برای ریاضی پیشنهاد می کنید که هم سطح کتاب تکمیلی تیزهوشان برای حل تمرینهای بیشتر باشد.

  • مشاور آموزشی مدیر پاسخ دهید ۱۹ / ۰۹ / ۱۳۹۸

   سلام کتاب های سری مرشد مبتکران و همچنین سری تیزهوشان خیلی سبز مناسب هستن.

 • sadat پاسخ دهید ۱۷ / ۰۸ / ۱۳۹۸

  سلام …چه کتابی برای ورودی نهم به دهم تیزهوشان خوبه که هم نکات مهم و کاربردی و هم تست پیشرفته و بدرد بخور برای ازمون داشته باشه؟

  • مشاور آموزشی مدیر پاسخ دهید ۱۷ / ۰۸ / ۱۳۹۸

   سلام کتاب های مهروماه مناسب هستن و همچنین مرشد مبتکران

 • S پاسخ دهید ۹ / ۰۸ / ۱۳۹۸

  آیا کتاب فارسی مرشد نهم پاسخ نامه دارد ؟!

 
به من اطلاع بده هنگامی که محصول موجود شود به شما اطلاع خواهیم داد. لطفا ادرس ایمیل خود را وارد کنید.
ایمیل ما آدرس ایمیل شما را با کسی به اشتراک نخواهیم گذاشت