AB vfc filter 116all http://thenounproject.comThe Noun ProjectIcon TemplateRemindersStrokesTry to keep srokes at 4pxMinimum sroke weight is 2pxFor thicker srokes use evennumbers: 6px, 8px etc.Remember to expand srokesbefore saving as an SVGSizeCannot be wider or taller than100px (artboard size)Scale your icon to fll as much ofthe artboard as possibleUngroupIf your design has more than oneshape, make sure to ungroupSave asSave as .SVG and make sure“Use Artboards” is checked100px.SVG 07 Created by Gregor Cresnarfrom the Noun Project 63 Artboard 18 Artboard 23

چیزی در سبد خرید یافت نشد

logo
برچسب ها:
آشنایی با انواع کتاب های انتشارات خیلی سبز
29

آشنایی با انواع کتاب های انتشارات خیلی سبز

آشنایی با انواع کتاب های انتشارات خیلی سبز

 

کتاب های تست و جامع خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز متفاوت بوده و هست. نگاه فانتزی به کنکور از ادبیات کتاب های انتشارات خیلی سبز تا طرح روی جلد و نوع نگاه آن به آموزش به چشم می خورد. کلمات عجیب و غریب در کتاب های خیلی سبز جایی ندارد و خودمانی نوشته شده اند. تفکر آموزش ساده و قابل فهم مطالب در کتاب های این انتشارات خیلی به چشم می خورد ولی گاهی این تفکر به تثبیت عمیق مطالب در ذهن خواننده ضربه زده و در بعضی مطالب به فهم کم عمق و حفظی دروس اختصاصی بسنده می شود. خیلی سبز با زیست هایش خیلی سبز شد ولی بعد از آن ریاضی تجربی، حسابان، گسسته، عربی اش شاهکار کرد و بازار را گرفت. ساده انگاری مطالب برای دانش آموز بعضا اتهام سادگی به کتاب های خیلی سبز می زند که غلط هم نیست. انگار مولف به قدری در تیپ بندی سوالات کنکور و نکات غرق شده که از مفاهیم اصلی درس غافل شده است. در نهایت باید بپذیریم که کتاب های انتشارات خیلی سبز در منجلاب کتاب ها جز بهترین هاست. درسنامه های سری تست خیلی سبز عموما به شکل مجموعه ای از نکات و کاربرد آنها در حل تست ها هستند که پس از آن تست های طبقه بندی شده آمده اند. این تست ها شامل سوالات تالیفی، تست های کنکور و همچنین تست های آزمون های قلم چی در بعضی دروس هستند.

 

کتاب های ماجراهای من و درسام برای 20 گرفتن خیلی سبز

سری ماجراهای من و درسام برای 20 گرفتن برای شرکت موفق در آزمون های تشریحی (یا امتحان نهایی) تالیف شده اند و معمولا دارای یک درسنامه جمع و جور و درنهایت تعدادی تمرین تشریحی هستند که به شکل میکرو طبقه بندی بعد از هر موضوع مرتب شده اند. معمولا تعداد انگشت شماری تست دارند، پس برای آمادگی آزمون های تستی مناسب نیستند. این​ کتاب ها در نوع خودشان عالی اند.

 

کتاب کار خیلی سبز

کتاب های کار خیلی سبز مجموعه ایست از سوالات بدون پاسخ که باید به کمک یه راهنما که معمولا معلم است پاسخ داده شوند. مثل اکثر کتاب های کار بازار این دسته از کتاب ها دارای درسنامه های نسبتا کوتاه و خلاصه و بعد از آن تعداد زیادی تمارین تشریحی اند که در تالیف آنها از تمارین کتاب درسی نیز استفاده شده است. تنوع سوالات در این کتاب ها معلم ها را از آماده کردن جزوه های پر حجم بی نیاز می کند و می توانند به عنوان یک جزوه خوب به آن اعتماد کنند.

 

کتاب های هفت خان خیلی سبز

هفت خان کتاب های موضوعی ادبیات است که تاریخ ادبیات، لغت و املا و قرابت و زبان فارسی و …  در نهایت خان آزمون آنها را تکمیل می کند. اولا این کتاب برای افزایش قدرت تست زنی برای آزمون های آزمایشی طراحی شده است و با توجه به نوع سوالات ادبیات کنکور کاملا این نوع مطالعه یعنی موضوعی توصیه می شود. کتاب های هفت خان شامل تست های فراوان هستند و تست های کنکور های چند سال اخیر را نیز پوشش خوبی می دهند. برای مطالعه روزانه، مطالعه در تاکسی و مدرسه و همه جا مناسبند چون قطع آنها وزیری است.

 

کتاب های فصل آزمون خیلی سبز

با تغییر نظام آموزشی انتشارات خیلی سبز کتاب های آزمون خود را به فصل آزمون تغییر نام داد. البته تغییری بزرگی در ساختار این کتاب ها ایجاد نشد. اگر شما یکی از این کتاب ها را ورق بزنید می بینید که این کتاب ها درسنامه ای ندارند و یک راست به سراغ آزمون می روند. بنابراین این کتاب ها برای دوران جمع بندی هستند ولی نه برای کسی که مطالعه اش را کامل نکرده. بلکه برای کسی که با تسلط کامل دچار کمبود تست یا آزمون در روزهای پایانی شده است. همان طور که گفتیم این سری از کتاب ها دارای تعدادی زیادی آزمون است که موضوع به موضوع، فصل به فصل و سال به سال مطالب را پوشش می دهند. در مواردی آزمون های بعضی فصول به آزمون های با موضوعات ریزتر تقسیم شده است و در پایان، یک آزمون استاندارد پایان فصل هم قرار گرفته است. در انتهای هر فصل یک آزمون سخت تر از استاندارد هم برای دانش آموزان قوی تر با نام (به سوی 100) وجود دارد. تعداد سوالات در هر یک از آزمون ها معمولا 10 تایی یا 15 تایی هستند. البته آزمون های پایانی و جامع که با سرفصل کنکور هستند دارای تعداد سوال مشابه با کنکور هستند.

 

کتاب های جمع بندی خیلی سبز

کتاب های جمع بندی همان طور که از اسم شان پیداست جزوه ای خلاصه است که ضمن آن تست های چند سال اخیر کنکور در آن حل شده است. ماه های پایانی منتهی به کنکور زمان مناسبی برای استفاده از این کتاب هاست. البته لازم به ذکر است که در پایه های پایین تر هم برای بعضی از دروس این کتاب ها به چاپ رسیده اند و برای روزهای قبل امتحان می توانند مفید باشند.

 

کتاب های شب امتحان خیلی سبز

کتاب های سری شب امتحان به تقلید از انتشارات هایی مثل گلواژه و بنی هاشمی که سوالات امتحانات نهایی را جزوه وار چاپ می کردند تولید و به چاپ رسیده است. در این کتابها که بیشتر شبیه جزوه هستند نمونه سوالات نهایی آمده اند، به علاوه خلاصه ای بسیار کوتاه و مختصر که به درد مطالعه شب امتحان می خورد. البته برای کسی که قبلا از یک منبع کامل تر آن موضوع را مطالعه کرده است. در بخش های کوتاهی، مشاوره ای هم درباره درس مورد نظر به خواننده داده شده است.

 

کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

سری کتاب های آموزش شگفت انگیز خیلی سبز را می توان با کتاب های سیر تا پیاز انتشارات گاج یا 3 بعدی نشر الگو مقایسه کرد. این سری از کتاب ها دقیقا مشابه رقیبانی که برای آن ذکر کردیم سه هدف آموزش، آمادگی برای امتحانات تشریحی و آمادگی برای آزمون تستی را باهم دارد. برای فصل های مختلف هر کتاب، ابتدا درسنامه هایی دارد که معمولن سوال تشریحی و تستی هم در آن حل شده است. این درسنامه ها مفصل و طولانی هستند و با کمی پشت کار می توانند خواننده را از معلم بی نیاز کنند. بعد از آن تعدادی سوال تشریحی و سپس تست های مرتبط با آن فصل را خواهید دید. البته معمولن هر فصل را به چند درس تقسیم کرده است. در پایان هر فصل هم پاسخنامه تشریحی سوالات تشریحی و تست ها را آورده اند. در کل کتاب های جمع و جوری هستند که هزینه های دانش آموزان را کاهش می دهند و از خرید چند کتاب بی نیاز می کنند. حل سوالات تشریحی قبل از ورود به تست ها در استفاده از این کتاب ها اهمیت زیادی دارد و برای دانش آموزان متوسط و ضعیف بسیار کمک کننده است.

 

کتاب های نردبام خیلی سبز

کتاب های نردبام همان سری پیشرفته خیلی سبز است. قرار است با این کتاب ها از نردبام موفقیت بالا بروید. این کتاب ها مجموعه ای از تست هایی است که شاید بتوان گفت احتمال آمدن آنها در کنکور کمتر است. دقت کنید که گفتیم کم، نه غیر ممکن. موضوعی که در استفاده از این کتاب ها اهمیت دارد این است که باید به عنوان کتاب مکمل (کتاب تست دوم) در کنار کتاب دیگری مورد استفاده قرار بگیرد. یعنی به شرط تسلط بر یک کتاب معمولی باید سراغ همچنین کتابی رفت مگر دانش آموزان خیلی قوی که بتوانند از آن به عنوان منبع اول استفاده کنند. این کتاب ها نیز درسنامه های خلاصه ای دارند و بعد از آن تست های طبقه بندی شده تالیفی و کنکور و بعضا آزمون های آزمایشی قلم چی.

 

کتاب های تیزهوشان خیلی سبز

کتاب های تیزهوشان خیلی سبز هم به شکل تک درس و هم به شکل جامع برای مقاطع ابتدایی و متوسطه اول چاپ شده اند. این کتاب ها درسنامه های خوب و مفصلی دارند و در درسنامه ها تست های متنوع گنجانده شده است. بعد از آن تست ها معمولن مرتب چیده شده اند، طوری که روند آموزشی خاصی را مدنظر دارد. یعنی مولف تلاش کرده که با ترتیب تست ها ذهن خواننده را طبقه بندی بکند. در تست های این کتاب ها از سوالات آزمون های داخلی مثل استعدادهای درخشان، انرژی اتمی و همچنین آزمون های خارجی مثل مسابقات ریاضی آمریکا، آفریقای جنوبی و … بهره گرفته شده است. البته لازم به ذکر است که کتاب های جامع تیزهوشان درسنامه های خلاصه ای دارند و در تست های ریاضی از سوالات آزمون های معتبر استفاده شده است.

 

کتاب های موضوعی خیلی سبز

کتاب های موضوعی خیلی سبز در واقع ادامه سیر تکاملی کتاب های هفت خان ادبیات هستند. ناشرین معمولن کتاب های موضوعی را با عنوان های ادبیاتی آن شروع می کنند. کتاب های موضوعی خیلی سبز مثل آیات و روایات دین و زندگی البته ایده جدیدی نیست ولی با کیفیت است. با عنایت به سوالات کنکور سال های اخیر، اهمیت موضوعی کار کردن دروس عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست. مطالعه مستمر کتاب های موضوعی همچون آیات و روایات و یا استفاده از آن برای مرور روزهای پایانی قبل از آزمون های جامع تستی، بسیار مفید است. البته بهتر است به عنوان مرجع مطالعه قرار نگیرد تا پیوستگی بین مطالب از بین نرود. شاید مطالعه پیوسته موضوعات یک درس (مثلا اینکه آیات دین و زندگی را در خلال درس بخوانیم) درس خواندن را شیرین تر و قابل تحمل تر بکند.

 

کتاب های چند کنکور خیلی سبز

خیلی سبز در نظام قدیم کتابی مشابه این کتاب نداشت و اولین بار، با تغییرات کتاب های درسی این سری از کتاب ها را به چاپ رسانید. البته این سری از کتاب ها دارای مشابه های زیادی از سایر انتشارات ها هستند. خیلی سبز در سری چند کنکور که برای رشته های ریاضی، تجربی و انسانی چاپ شده است، کنکور های سراسری 6 سال اخیر داخل و خارج از کشور (یعنی مجموعا 12 کنکور) را گرد هم آورده است. جلد اول به شکل مجموعه ای است که 12 آزمون به شکل دفترچه کنکور و 12 پاسخبرگ در آن قرار گرفته و جلد دوم پاسخنامه تشریحی آنها هستند. یک مجموعه کتاب 2 جلدی، شامل 37 آزمون عمومی تمام رشته ها در 6 سال اخیر نیز برای استفاده همه رشته ها به چاپ رسیده است. همان طور که می دانید تست های کنکور سراسری تا سال 1397 بر اساس کتاب های نظام قدیم هستند و کنکور 98 اولین کنکور مطابق با کتاب های درسی نظام جدید بود. لذا تست هایی که نیاز به تغییر داشته اند، با تست های سایر رشته ها یا تست های تالیفی جایگزین شده اند. این تغییرات در کنار سوالات مشخص نشده است و در پاسخنامه در کنار شماره سوال ذکر شده است.

 

کتاب های خوش خطی خیلی سبز

کتاب های خوش خطی برای رهایی از خرچنگ ها و قورباغه هاست. این شعار کتاب های خوش خطی خیلی سبز است. این کتاب ها برای مقطع ابتدایی چاپ شده و برای هر پایه متناسب با آن سرمشق هایی را برای تمرین خوش خطی با خودکار یا مداد ارائه کرده است. با توجه به این که خیلی از مطالب کتاب های درسی احتمالن بعدها بدردمان نمی خورد! تمارین این کتاب ها تا آخر عمر بدردمان خواهد خورد… در وانفسای بدخطی، ایده خیلی خوبی بود.

 

مقالات مرتبط به این موضوع :

67 دیدگاه
  • مهسا پاسخ دهيد 8 / 07 / 1399

    سلام.من پشت کنکوری هستم می خواستم راهنمایی ام کنید برای زیست کنکور ،خیلی سبز کنکور خوبه یا میکرو طلایی زیست؟میشه کمک کنید لطفا موندم کدوم رو بخرم.