فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 1682 کالا
تابوت های دست ساز - اثر ترومن کاپوتی - نشر چشمه
تابوت های دست ساز
مولف:  ترومن کاپوتی
مترجم:  بهرنگ رجبی
سال چاپ:  1401
تعداد صفحه:  101
‏‫‬‭9789643629304
دسته محصول:
تجزیه و تحلیل موسیقی برای جوانان - اثر لئونارد برنستاین - نشر چشمه
تجزیه و تحلیل موسیقی برای جوانان
مولف:  لئونارد برنستاین
مترجم:  مصطفی پورتراب
سال چاپ:  1399
تعداد صفحه:  324
9786002292797
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

انتشارات چشمه

زمان تأسیس و تاریخچه نشر چشمه

«انتشارات چشمه» از سال ۱۳۶۴ آغاز به فعالیت در عرصه کتاب نمود. این نشر نیز مانند بسیاری از نشرهای دیگر، فعالیت خود را از کتاب فروشی آغاز کرد و رفته رفته به تأسیس انتشارات رسید. کتاب های این نشر در اکثریت کتاب فروشی های سطح شهر موجود هستند و نسخه الکترونیکی آن‌ها نیز در بیشتر پلتفرم‌ها در دسترس است.

ببنیان‌گذار نشر چشمه حسن کیائیان می باشد. او هفتاد ساله و اهل بابل است. پیشرفت نشر چشمه و تبدیل شدنش به یکی از برجسته ترین نشرهای ایران، بدون مدیریت و برنامه ریزی ایشان امکان پذیر نبود.

 

حوزه فعالیت نشر چشمه

انتشارات چشمه یکی از معدود نشرهایی است که تقریباً همه جور سلیقه را در خود جای داده. این نشر در حوزه «ادبیات بزرگسال»، «کودک و نوجوان» و «علوم انسانی»، هم چنین «سینما» و «روان شناسی» و بسیاری از حوزه‌های دیگر اقدام به چاپ کتاب های ارزشمند نموده.

اکثریت نویسندگان برجسته ایرانی با انتشارات چشمه همکاری داشته اند؛ نویسندگانی هم چون «احمد شاملو»، «احمدرضا احمدی»، «هوشنگ ابتهاج»، «محمود دولت آبادی»، «صادق هدایت»، «فریدون مشیری» و…

انتشارات چشمه تاکنون بیش از هزار جلد کتاب به چاپ رسانده است. کتاب های «هفتاد و پنج سال اول به روایت بهمن فرمان آرا» و «تجزیه و تحلیل موسیقی برای جوانان» از مهم ترین کتاب های چاپ شده در انتشارات چشمه هستند.

 

دسته بندی های کتاب های نشر چشمه

کتاب‌های نشر چشمه در دسته‌بندی‌های زیر عرضه می‌شوند. اگرچه که هرکدام از این دسته‌ها، خود به دسته های کوچک تر تقسیم می‌شوند تا انتخاب برای مخاطب راحت تر گردد:

«ادبیات»، «اسطوره و تاریخ»، «اقتصاد و آمار»، «بهداشت و تغذیه»، «جامعه شناسی و علوم اجتماعی»، «دین و مذهب»، «روان شناسی»، «زندگینامه و خاطرات»، «سینما و تئاتر»، «طنز و کاریکاتور»، «عرفان و بینش معنوی»، «علوم انسانی»، «علوم سیاسی»، «علوم و فنون»، «فرهنگ و زبان شناسی»، «فلسفه و حکمت»، «کودک و نوجوان»، «مدیریت و بازاریابی»، «موسیقی»، «نشانه شناسی»، «ورزش»، «هنر و معماری»، «ادبیات فارسی»، «جغرافیا و گردشگری»، «داستان»، «شعر»، «کتاب صوتی» و …

بیشتر