فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 134 کالا
به یاد کاتالونیا - اثر جورج اورول - انتشارات خوارزمی
به یاد کاتالونیا
مولف:  جورج اورول
مترجم:  عزت الله فولادوند
سال چاپ:  1373
تعداد صفحه:  293
9789641170129
دسته محصول:
ماکس شلر و پدیدارشناسی - اثر مانفرد فرینگز - انتشارات خوارزمی
ماکس شلر و پدیدارشناسی
مولف:  مانفرد فرینگز
مترجم:  علی قیصری
سال چاپ:  1394
تعداد صفحه:  184
9789644871467
دسته محصول:
سفرنامه های ونیزیان در ایران - اثر جوزافا باربارو - انتشارات خوارزمی
سفرنامه های ونیزیان در ایران
مولف:  جوزافا باربارو
مترجم:  منوچهر امیری
سال چاپ:  1400
تعداد صفحه:  508
9789644870651
دسته محصول:
آموزش ستمدیدگان - اثر پائولو فریره - انتشارات خوارزمی
آموزش ستمدیدگان
مولف:  پائولو فریره
مترجم:  احمد بیرشک, صیف الله داد
سال چاپ:  1378
تعداد صفحه:  280
CHP10998
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

انتشارات خوارزمی

 

زمان تأسیس، موسسین و تاریخچه

انتشارات خوارزمی در سال ۱۳۴۷ با همکاری یک گروه فرهنگی شروع به فعالیت کرد. این نشر به شکل یک شرکت سهامی فعالیت می کرد و توسط چند نفر از جمله علیرضا حیدری، عبدالرحیم جعفری و دیگر افراد سهام دار مدیریت می شد. علیرضا حیدری از زمان تأسیس انتشارات خوارزمی به مدت چهل سال، مدیرعامل این نشر بوده. پس از درگذشت او، و اختلافات پیش آمده میان سهام داران، نشر خوارزمی به کمک عبدالرحیم جعفری توانست به فعالیت خود ادامه دهد.

 

حوزه فعالیت

نشر خوارزمی در حوزه ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر و تاریخ و فلسفه، کتاب های متعددی را منتشر کرده. چاپ کتاب های ادبیات کلاسیک، از جمله کارهایی است که اکثریت نشر‌ها دست به انجام آن می زنند؛ اما انتشارات خوارزمی با کمک گرفتن از مترجمان خبره، کتاب های حوزه ادبیات کلاسیک را با حفظ ارزش و اعتبار آن ها با ترجمه ای خوب به انتشار رسانده است. آثار نویسندگانی مانند داستایوفسکی، ارنست همینگوی، هگل، کافکا با ترجمهٔ مترجمانی مثل مهری آهی، محمد حسن لطفی، نجف دریا بندری، عزت الله فولادوند، داریوش آشوری در انتشارات خوارزمی منتشر شده اند. علاوه بر این، چند تن از نویسندگان نام آور ایرانی نیز آثارشان در نشر خوارزمی به چاپ رسیده. مثل کتاب سووشون اثر سیمین دانشور و در کوی دوست اثر شاهرخ مسکوب. ادبیات کهن ایران نیز از دغدغه های نشر خوارزمی بوده است، به طوری که بوستان و گلستان سعدی را به همت غلامحسین یوسفی و دو جلد دیوان حافظ را در کنار دیگر کتاب های خود، منتشر کرده است.

از انتشارات خوارزمی در حدود پانصد جلد کتاب به چاپ رسیده است. مهم ترین کتاب های نشر خوارزمی را می توان موارد زیر دانست:

جنایت و مکافات، ابله، سووشون، گفتگو با کافکا، ناپلئون، انقلاب، برتراند راسل، سقراط، مسائل فلسفه، درباره تئاتر، پیرمرد و دریا، سوگ سیاوش

 

دسته‌بندی‌های خاص کتاب

فلسفه، تاریخ، اقتصاد، ادبیات کهن ایران، ادبیات کلاسیک جهان، ادبیات معاصر ایران، تئاتر از دسته بندی های کتاب های نشر خوارزمی ست. این نشر علی رغم کم کار بودن خود، طی سال های فعالیت خودش کتاب های با کیفیتی به مخاطبان عرضه نموده است.

بیشتر