فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 23 کالا
مرتب سازی بر اساس

انتشارات معین

زمان تأسیس و تاریخچه نشر معین

«نشر معین» نام خود را از دکتر محمد معین، دانشمند و لغت شناس برجسته ایرانی وام گرفته و در سال ۱۳۶۴ با چاپ کتاب ها و مقالات دکتر معین فعالیتش را آغاز نمود. این نشر در میدان انقلاب واقع شده و محصولات آن در چی بخونم در دسترس است.

نشر معین از جمله نشرهایی ست که در آغاز کار، با نویسندگان بسیار معتبری هم چون «صادق هدایت»، «هوشنگ مرادی کرمانی»، «ژاله آموزگار»، «پرویز خانلری»، «احمد محمود» و… همکاری داشته و آثارشان را منتشر کرده است. لیما صالح رامسری مدیرمسئول نشر معین می‌باشد.

 

حوزه فعالیت نشر معین

تنوع بی نهایتی در آثار نشر معین به چشم می‌خورد. این نشر در طی حدود چهل سال فعالیتش، سلیقه عموم مردم را شناخته و برای بیشتر سلایق، کتابی را منتشر کرده است. در مجموع نشر معین تمرکز اصلی خود را بر چاپ کتاب‌های اندیشمندان بزرگ می‌گذارد، آن‌ها که اهل ایران‌اند و آن‌ها که نیستند؛ با این هدف که به فرهنگ و ادب ایران و جهان خدمت کند. نشر معین بیش از چهارصد عنوان کتاب به چاپ رسانده است.

مهم ترین کتاب های نشر معین عبارت اند:

 

دسته بندی ها

فهرست موضوعی نشر معین به شرح زیر است:

«فرهنگ و مرجع»، «رمان و داستان»، «روان شناسی»، «طنز»، «عمران و معماری»، «مولوی و مولوی شناسی»، «کودک و نوجوان»، «ایران پیش از اسلام»، «تاریخ و سیاست» و «زندگینامه»، «زبان»، «شعر»، «موسیقی»، «رادیو»، «سینما»، «پزشکی و سلامت»، «ادبیات بلوچی»، «تاریخ» و «ادبیات مازندران»، «مجموعه آنچه باید بدانیم»، «مجموعه کتاب‌های گنج حکمت»، «مجموعه کتاب‌های صد چهره تأثیر گذار» و «مجموعه کتاب‌های صد داستان ناگفته»

بیشتر