فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 893 کالا
کابوس های بیروت - اثر غاده السمان - نشر نی
مولف:  غاده السمان
مترجم:  عبدالحسین فرزاد
سال چاپ:  1399
تعداد صفحه:  461
9789641855767
دسته محصول:
در بیروت دریایی نیست - اثر غاده السمان - انتشارات نگاه
در بیروت دریایی نیست
مولف:  غاده السمان
مترجم:  سرمد اغوالی
سال چاپ:  1401
تعداد صفحه:  185
9786222671648
دسته محصول:
بهترین داستان های کوتاه گابریل گارسیا مارکز - اثر گابریل گارسیا مارکز - نشر نگاه
بهترین داستان های کوتاه گابریل گارسیا مارکز
مولف:  گابریل گارسیا مارکز
مترجم:  احمد گلشیری
سال چاپ:  1400
تعداد صفحه:  535
9789643512026
دسته محصول:
کتاب شکار انسان - اثر ژوئائو اوبالدو ریبیرو - انتشارات نگاه
مولف:  ژوئائو اوبالدو ریبیرو
مترجم:  احمد گلشیری
سال چاپ:  1380
تعداد صفحه:  172
CHP11126
دسته محصول:
کتاب منم تیمور جهانگشا - اثر مارسل بریون - انتشارات نگاه
منم تیمور جهانگشا
مولف:  مارسل بریون
مترجم:  ذبیح الله منصوری
سال چاپ:  1400
تعداد صفحه:  582
9786229731116
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

انتشارات نگاه

زمان تأسیس و تاریخچه

«نشر نگاه» از سال ۱۳۵۲ به عنوان ناشری مستقل پا به عرصه چاپ کتاب‌های ادبی نهاد. دفتر مرکزی و دفتر فروش نشر نگاه در خیابان انقلاب تهران واقع شده است. مدیر انتشارات نگاه، «علیرضا رئیس دانایی» می‌باشد.

 

حوزه فعالیت نشر نگاه

نشر نگاه در حوزه «شعر»، «داستان»، «فلسفه»، «تاریخ»، «هنر» و… فعالیت می‌کند. این نشر به واسطه تجربه سالیانش، فرصت همکاری با شاعران بزرگی از جمله «احمد شاملو»، «سیمین بهبهانی»، «نصرت رحمانی»، «نیما یوشیج» و… را داشته و مجموعه اشعار این شاعران را به علاوه بسیاری دیگر از شاعران معاصر، به چاپ رسانده.

این نشر به شاعران جوان نیز توجه داشته و آثار آنان را نیز منتشر کرده است. شاعران و ترانه سراهایی هم چون «روزبه بمانی»، «مونا برزویی»، «رستاک حلاج»، و «شهیار قنبری» از کسانی هستند که برخی از آثارشان در نشر نگاه منتشر شده. انتشارات نگاه در این چهار دهه فعالیت خود توانسته بیش از هزار کتاب به چاپ برساند.

مهم‌ترین کتاب‌های نشر نگاه را می‌توان مجموعه کتاب‌های شعری که منتشر کرده دانست. این مجموعه‌ها در کمال کامل بودن، ویراستاری، صفحه آرایی و طراحی جلد بسیار خوبی داشته و از همه جهت مورد پسند مخاطب قرار می‌گیرند. این مجموعه‌ها از شاعران بسیاری از جمله «احمد شاملو»، «شمس لنگرودی»، «سید علی صالحی»، «سیمین بهبهانی» و بسیاری دیگر مهیا شده است.

به علاوه، نمی توان از کتاب‌های ادبی چاپ شده در نشر نگاه نیز چشم پوشی کرد؛ کتاب‌های «چشم‌هایش» اثر بزرگ علوی، «رستاخیز» اثر لئو تولستوی، «خوشه های خشم» اثر جان اشتاین بک، «بارون درخت نشین» اثر ایتالو کالوینو، «عزاداران بیل» اثر غلامحسین ساعدی از محبوب ترین کتاب‌های نشر نگاه هستند.

 

دسته بندی‌های نشر نگاه

«داستان و رمان»، «ادبیات کلاسیک جهان»، «رمان و داستان ایرانی»، «رمان و داستان خارجی»، «مجموعه چشم و چراغ»، «ادبیات»، «متون کهن»، «زندگی نامه»، «شعر»، «شعر خارجی»، «ترانه»، «شعر معاصر فارسی»، «شعر کلاسیک فارسی»، «نگاه تازهٔ شعر» و «علوم انسانی» از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های کتاب‌های نشر نگاه هستند.

بیشتر