فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 8 کالا
مرتب سازی بر اساس

انتشارات هیرمند

 

زمان تأسیس و تاریخچه

نشر هیرمند در سال ۱۳۵۹ توسط حمید باقرزاده تأسیس شده است. دفتر مرکزی نشر هیرمند، شهر کتاب بوستان می باشد که حدود بیست و چهار سال است که به خدمت رسانی به مخاطبان مشغول است. انتشارات هیرمند علاوه بر چاپ کتاب، در زمینهٔ تولید محصولات کاغذی نیز فعالیت می کند و هم چنین واردات محصولاتی همچون نوشت افزار و لوازم تزئینی را در کارنامه خود دارد. در سال ۱۳۸۹ مرکز پخش هیرمند آغاز به فعالیت نمود و در حوزه پخش محصولات کتابی و غیر کتابی به یکی از معتبرترین برندها تبدیل شده و با بیش از ۴۵۰ فروشگاه همکاری داشته است.آدرس وب سایت رسمی انتشارات هیرمند hirmand.pub می باشد.

 

توضیحاتی درباره مؤسس یا مؤسسین

مرحوم حمید باقرزاده، مؤسس انتشارات هیرمند، در خراسان متولد شده و رشد یافته بود. او به دلیل علاقه اش به محیط زیست ایران، نام هیرمند که نام یکی از رودهای ایران است را برای انتشارات انتخاب نمود.

 

حوزه فعالیت

چاپ کتاب، تولید محصولات کاغذی، واردات نوشت افزار و پخش محصولات کتابی و غیر کتابی از حوزه های فعالیت های انتشارات هیرمند به شمار می روند. هم چنین نشر هیرمند در حوزه چاپ کتاب، بسیار متنوع عمل کرده و برای هر نوع مخاطبی مجموعه به خصوصی طراحی نموده. این نشر کتاب هایی در حوزه ادبیات داستانی و ادبیات کهن، کتاب کودک و نوجوان، روان شناسی و هنر را پوشش داده و در هر کدام تعداد زیادی کتاب به چاپ رسانده است.

 

تعداد کتاب های چاپ شده

انتشارات هیرمند حدود هشتصد کتاب در قالب یک میلیون و پانصد نسخه به بازار عرضه کرده است.

 

مهم ترین کتاب های چاپ شده

«ما دروغگو بودیم»، «انسان ها»، «آداب معاشرت»، «اگر بمانم»، «دختری در قطار»، «بخت پریشان»، «پسری با پیژامه راه راه» و «آشپزخانه شیشه ای» از مهم ترین کتاب های چاپ شده انتشارات هیرمند هستند.

 

دسته بندی های خاص کتاب

دسته بندی کتاب های نشر هیرمند به شرح زیر می باشد:

اودیسه (ادبیات داستانی)، به زبان آدمیزاد (دانش همگانی)، زند (فرهنگ و ادبیات کهن)، آرش (اسطوره و تاریخ کهن)، ایگو (روان شناسی تحلیلی)، ارژنگ (هنرهای تجسمی)، شهرزاد (ادبیات داستانی)، سهراب (کتاب نوجوان)، شادونه (کتاب کودک)، افسانه (شعر معاصر)، دیبا (کتاب فاخر)، دهخدا (فرهنگ)، زندگینامه، روز به (تولید ثروت و رفاه اقتصادی)

بیشتر