فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 1 کالا
مرتب سازی بر اساس

انتشارات ستاک

زمان تأسیس و تاریخچه

«نشر ستاک» در سال ۱۳۹۴ تأسیس شد و در سال ۱۳۹۶ در شهر کتاب فرشته با رونمایی اولین کتاب های چاپ شده اش، فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. کتاب هایی که توسط آن‌ها مراسم آغاز به کار نشر ستاک برگزار شد، عبارت‌اند از: «بذر جادو» (نوشته مارگارت اتوود)، «شگفتی» (نوشته اما داناهیوو)، «آدم فروش» (نوشته پل بیتی)، و «شام مخصوص» (نوشته هرمان کخ).

نشر ستاک فقط فرصت حضور در یکی از نمایشگاه های بین‌المللی کتاب تهران را داشته (نمایشگاه سال ۱۳۹۷)، که در همان تک فرصتش خیلی خوب درخشید و توانست کتاب هایش را ارائه داده و مورد قبول مخاطبان اهل کتاب واقع شود. «مهدی بوشهریان» متولد سال 1359، در حال حاضر مدیریت انتشارات ستاک را عهده دار است. او سابقه ای طولانی و درخشان در حوزه فرهنگ و رسانه دارد. هم چنین پیش از مدیریت نشر ستاک، مدیر کارگروه شعر و داستان مرکز مطالعات هنر و مدیر اجرایی گروه راهبردی خاک بوده است.

 

حوزه فعالیت انتشارات ستاک

انتشارات ستاک از جمله نشرهایی ست که مسیری تخصصی در پیش گرفته و صرفاً به چاپ کتاب های حوزه ادبیات می پردازد. این نشر از شاعران و نویسندگانی هم چون «پابلو نرودا»، «تارا وستور»، «پل بیتی»، «امیرحسین مدرس»، «ارنست گینز»، «کاترین سنتر»، «فروغ فرخزاد»، «فائقه تبریزی» آثار زیادی به چاپ رسانده است.

از طریق سایت چی بخونم امکان سفارش آنلاین محصولات نشر ستاک فراهم شده است. انتشارات ستاک در حدود چهل کتاب از حوزه ادبیات فارسی و غیرفارسی به بازار کتاب عرضه کرده است. «تو مرد نیستی»، «خانم رئیس جمهور»، «تحصیل کرده»، «وحشی»، «لینلکن در برزخ» از جمله کتاب‌های محبوبی هستند که مسئولیت چاپ و نشر آن‌ها را نشر ستاک به عهده داشته است.

 

دسته بندی های نشر ستاک

انتشارات ستاک اگرچه فقط در حوزه ادبیات فعالیت می‌کند، اما ادبیات را به چند دستهٔ مشخص تقسیم کرده و کتاب‌های مختلفی را در این زیرمجموعه ها، منتشر می‌کند این دسته بندی‌ها به شرح زیر هستند:

  • «رمان خارجی» (کتاب‌های نارون)
  • «رمان ایرانی» (کتاب‌های بلوط)
  • «روایت و مستند» (کتاب‌های افرا)
  • «شعر» (کتاب‌های تاک)
  • «سینما و هنر» (کتاب‌های راش)

بیشتر