فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 13 کالا
دارای تحلیل آموزش فضایی فارسی یازدهم مهروماه
آموزش فضایی فارسی یازدهم مهروماه
مولف:  ساعد آقاسی
سال چاپ:  1400
دسته بندی کلی:  آموزش, تست, آمادگی امتحان نهایی
تعداد صفحه:  208
9786003175372
دسته محصول:
دارای تحلیل آموزش فضایی فارسی دوازدهم مهروماه
آموزش فضایی فارسی دوازدهم مهروماه
مولف:  ساعد آقاسی
سال چاپ:  1401
دسته بندی کلی:  آموزش, تست, آمادگی امتحان نهایی
تعداد صفحه:  220
9786003175389
دسته محصول:
آموزش فضایی آمار و احتمال یازدهم مهروماه
آموزش فضایی آمار و احتمال یازدهم مهروماه
198,000 15% 168,300 تومان
مولف:  جواد ترکمن, روح الله مصطفی زاده
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش, تست
تعداد صفحه:  234
9786003173040
دسته محصول:
دارای تحلیل آموزش و تست فضایی ریاضیات تجربی جامع مهروماه
آموزش و تست فضایی ریاضیات تجربی جامع مهروماه
398,000 15% 338,300 تومان
مولف:  عباس اشرفی, محمود داورزنی
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش, تست
تعداد صفحه:  653
9786003173224
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

کتاب های آموزش فضایی مهروماه

مجموعه کتاب های آموزش فضایی محصول انتشارات مهر و ماه یکی از تالیفات نسبتا جدید این انتشارات می باشند. همانطور که از نام این مجموعه مشخص است در این سری از کتاب ها بیشتر درسنامه های کامل مدنظر بوده است تا وجود تست و تمرینات تشریحی. همچنین وجود کلمه فضایی در عنوان این کتاب نشانگر این است که آموزش ها و روش های حل سوالات در این سری از کتاب ها به میزان زیادی با سایر کتاب ها و روش های دیگر متفاوت است و به دانش آموزان کمک می کند از روش های کوتاه و مفهومی تر برای حل سوالات استفاده کنند و با صرف زمان کمتری به نتیجه برسند. البته این مزیت فقط در صورت درک مفاهیم موجود در درس نامه های کامل به دانش آموزان منتقل می شود.

به طور معمول روند کلی این سری از کتاب‌ها این گونه است که در ابتدا درسنامه های کاملی مطابق با سرفصل های کتاب های درسی بیان شده است و سپس تست های مربوط به آن و پاسخ ‌های کاملا تشریحی آن ها آورده شده اند. معمولاً درسنامه های موجود در این سری از کتاب ها سطحی بالاتر از کتاب های درسی داشته و آموزش جامع و کاملی را از مطالب درسی ارائه می دهد.

کتاب های آموزش فضایی انتشارات مهر و ماه به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

  1. کتاب های آموزش فضایی که مخصوص یک مقطع هستند، همانند کتاب آموزش فضایی زیست شناسی دهم انتشارات مهر و ماه که درسنامه های بسیار مفصلی دارند و دانش آموزان را از مطالعه هر منبع درسنامه ای دیگری بی نیاز می کند و به خودی خود منبع کاملی برای درس مورد نظر هستند.
  2. کتاب های آموزش فضایی جامع که برای یک درس چاپ می شوند همانند کتاب آموزش و تست فضایی جامع ریاضیات تجربی جامع مهروماه که با توجه به زیاد شدن مباحث در آنها و تلاش مولفان برای حفظ تک جلدی بودن آنها درسنامه هایشان به اندازه دسته اول مفصل نیستند. همچنین تعداد تست ها نیز نسبت به مباحث کاهش چشمگیری داشته است و به طور کلی باید گفت که نمی توان از سری آموزش فضایی جامع به عنوان تنها منبع درس مورد نظر برای کنکور استفاده کرد و نیاز است که از سایر منابع نیز استفاده شود.

یکی از ویژگی های جالب و مشترک بین هر دو دسته این سری از کتاب های انتشارات مهر و ماه وجود حالت گفتگو بین معلم و دانش آموزان در متن درس نامه ها می باشد. این سبک که اولین بار در کتاب های درس شیمی مهندس بهمن بازرگانی دیده شده بود قابلیت جالبی را به درسنامه ها می دهد و آنها را از یکنواختی خارج می کند. بنابراین دانش آموزان می توانند راحت تر با درسنامه های این سری از کتاب ها ارتباط برقرار کرده و آنها را مطالعه کنند.

 

مجموعه کتاب های آموزش فضایی انتشارات مهر و ماه چه ساختاری دارند؟

همانطور که گفته شد این سری از کتاب ها دارای سه بخش اصلی می باشند که در ادامه به بررسی هرکدام از آنها می پردازیم:

 درسنامه

اولین و اصلی ترین بخش موجود در این سری از کتاب ها درسنامه های آنها می باشد که دقیقا مطابق با سرفصل های کتاب های درسی جدید می باشند و به بخش‌های مختلفی تقسیم شده اند که دانش آموزان می توانند بر اساس نیاز و برنامه ریزی خود در بخش های مختلف درسی تسلط پیدا کنند. ویژگی اصلی درسنامه های آموزش فضایی القای مفاهیم اصلی درسی به دانش آموزان است به طوری که بتوانند با استفاده از آن ها به حل کلیه سوالات بپردازند.

از ویژگی‌های مثبت این درسنامه ها می توان به تداعی کردن کلاس درسی در ذهن دانش آموزان اشاره کرد یعنی در طول درسنامه گفت و گویی بین دانش آموزان و معلم شکل می گیرد که در طی آن دانش آموزان سوالات مختلفی را از معلم می پرسند و معلم پاسخ کامل را به آنها ارائه می‌کند. با توجه به اینکه نویسندگان این کتاب ها سابقه تدریس بسیار زیاد و درخشانی دارند به خوبی می‌دانند که چه سوالاتی در ذهن دانش آموزان در حین تدریس وجود دارد، بنابراین با استفاده از این شیوه تلاش می‌کنند که سوالی را در ذهن دانش آموزان باقی نگذارند. این شیوه خشک بودن و یکنواختی درسنامه را کم می‌کند و با استفاده از جنبه طنزی که گاهی در مطالب وجود دارد باعث جذابیت و ماندگاری بالای مطالب درسی در ذهن دانش آموزان می شود.

در طول درسنامه کادرهایی تحت عناوین  تذکر، نکته، یک گام فراتر، حواست باشه و … وجود دارد که به بیان نکات و مطالب مهم آن قسمت درسی می پردازند و باعث می شوند که دانش آموزان به تسلط بهتری بر مطالب درسی برسند.

همچنین در این درسنامه ها سوالات تشریحی در قالب مثال و سوالات تستی در قالب تست های آموزشی ارائه شده اند که با استفاده از مطالب گفته شده در درسنامه حل می شوند و کلیه روش حل های ممکن برای آنها ارائه می‌شود که معمولاً روش های کوتاه و اصطلاحا کنکوری نیز به عنوان راه حل دوم سوالات به چشم می‌خورد و باعث می شود که دانش آموزان به خوبی با شیوه حل سوالات آشنا شوند. در پایان هر فصل نیز خلاصه ای از مطالب آن فصل آورده شده است که میتوانید جهت مرور و همچنین در دوران جمع بندی از آنها استفاده کنید.

تست

تست های موجود در این سری از کتاب ها عمدتاً تالیفی هستند و علاوه بر آنها سوالات برگزیده کنکور های سراسری سالهای گذشته و همچنین آزمون های آزمایشی برتر نیز در این کتاب آورده شده است.

 چینش تست های این سری از کتاب ها از ساده به دشوار می باشد و در واقع تست ها در سه سطح ساده، متوسط و دشوار هستند و کلیه دانش آموزان می توانند با حل این سری از تست ها در سطح خود به تمامی مطالب درسی مسلط شوند.

پاسخنامه تشریحی

در بخش پاسخنامه تشریحی پاسخ کامل و تفصیلی کلیه سوالات وجود دارد و همچنین به بررسی کلیه گزینه های صحیح و غلط پرداخته شده است و مطالب به گونه‌ای بیان شده‌اند که دانش آموزان در هر سطحی که باشند می توانند به خوبی متوجه آنها شوند.

 همچنین همانند درسنامه ها برای هر سوال راه‌حل‌های تستی و کنکوری آن نیز بیان شده است تا دانش آموزان بتوانند با استفاده از آنها در زمان کوتاه تری سوالات را حل کند.

 

مجموعه کتاب های آموزش فضایی انتشارات مهر و ماه برای چه دانش آموزانی توصیه می شود؟

همانطور که گفته شد این سری از کتاب ها دو دسته هستند که دسته اول آنها برای یک درس در یک پایه  چاپ می شود که استفاده از آن به کلیه دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم توصیه می شود، زیرا با استفاده از آن می توانند به خوبی کلیه مطالب درسی را بیاموزند و در کنار آن به حل تست های مناسب بپردازند.

اما دسته دوم که سری کتاب های جامع آموزش فضایی هستند صرفاً مناسب دانش آموزان پایه دوازدهم و کنکوری می باشند که می توانند به خوبی از آنها استفاده کنند. اما باید توجه داشته باشند که با توجه به گستردگی مطالب و تلاش مولفان برای حفظ تک جلدی بودن این سری از کتاب ها ممکن است مطالب درسنامه و یا تعداد تست ها برای آنها کافی نباشد و نیاز باشد تا از سایر منابع نیز در کنار آن استفاده کنند.

بیشتر