فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
 • 15 کالا
آموزش علوم هشتم سبز قلم چی
آموزش علوم هشتم سبز قلم چی
150,000 15% 127,500 تومان
مولف:  هیات مولفان کانون
سال چاپ:  1401
دسته بندی کلی:  آموزش, تست
تعداد صفحه:  248
9786000012717
دسته محصول:
درک عمومی هنر سبز قلم چی
درک عمومی هنر سبز قلم چی
230,000 15% 195,500 تومان
مولف:  مجید آزادبخت
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش
تعداد صفحه:  152
9786000001162
دسته محصول:
خلاقیت نمایشی سبز قلم چی
خلاقیت نمایشی سبز قلم چی
200,000 15% 170,000 تومان
مولف:  ژاله نساری
سال چاپ:  1401
دسته بندی کلی:  آموزش, تست
تعداد صفحه:  453
9789645098009
دسته محصول:
خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلم چی
خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلم چی
220,000 15% 187,000 تومان
مولف:  پروین قدیم خانی, زویا توانگر, فریده رزاقی
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش, تست
تعداد صفحه:  263
9789645090904
دسته محصول:
آموزش فیزیک دوازدهم تجربی سبز قلم چی
آموزش فیزیک دوازدهم تجربی سبز قلم چی
مولف:  افشین مینو, روح الله علی پور, مجتبی سعیدی فر, محمد اسدی, محمد اکبری, محمد جواد موسوی مبارکه
سال چاپ:  1397
دسته بندی کلی:  آموزش
تعداد صفحه:  280
9786000012618
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

کتاب های سبز قلم چی

پیش نیاز حل سوالات تشریحی و چهارگزینه ای تسلط کامل بر کتاب درسی و مطالب آن می باشد که لازمه آن یادگیری اصولی مطالب هر درس است. قطعاً اصلی ترین و مهم ترین محل یادگیری اصول مطالب درسی کلاس های درس مدارس و جزوات معلمان در کنار کتاب های درسی می باشد.

اما اگر بنا به هر دلیلی دانش آموزان نتوانند به طور کامل مطالب درسی را در کلاس های درسی و با استفاده از کتاب ها و جزوات خود بیاموزند می توانند با استفاده از مجموعه کتاب های آموزش محور مناسب به تسلط کافی بر مطالب درسی برسند تا بتوانند از عهده حل سوالات چهار گزینه ای و تشریحی برآیند.

یکی از بهترین کتاب های آموزش محور موجود کتاب های آموزش و یا سبز انتشارات قلم چی می باشد که همان طور که از نام آنها مشخص است با جلد هایی به رنگ سبز چاپ می شوند و به طور اختصاصی به آموزش مطالب کتاب های درسی به همراه نکات مهم و کلیدی آنها می پردازند.

این سری از کتاب ها برای اغلب دروس در تمامی پایه های تحصیلی تالیف شده اند و هدف آنها آموزش کلیه مفاهیم کتاب درسی به زبان ساده و بیان نکات کلیدی و مهم متناسب با سوالات کنکور، سوالات دام دار، سوالات امتحانات نهایی و امتحانات مدارس سراسر کشور می باشد.

همچنین در پایان هر فصل از این کتاب ها تعدادی سوال در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد تا بتوانند ضمن محک زدن خود ، بیشتر با نمونه سوالات امتحانی آشنا شوند. لازم به ذکر است که پاسخ نامه تشریحی کلیه سوالات نیز در همان جلد کتاب موجود می باشد.

مجموعه کتاب های آموزش یا سبز قلم چی از مجموعه کتب آموزشی و ادراکی و یکی از حلقه های زنجیره ای آموزشی کانون انتشارات قلم چی می باشند که با دو هدف اصلی تالیف می شوند:

 1. دانش آموزان بتوانند به سوالات مفهومی و مسائل تشریحی پرتکرار امتحانات پاسخ دهند.
 2. دانش آموزان بتوانند به خوبی از عهده سوالات چهارگزینه ای استاندارد و شناسنامه دار برآیند.

 

این سری از کتاب ها نیز ویژگی های منحصر به فردی دارند که گزیده آنها عبارتند از:

 • وجود درسنامه های کامل و روان
 • دسته بندی مطالب بر اساس درخت دانش
 • تست های شناسنامه دار
 • بیان سوالات تیپ
 • وجود سوالات تشریحی و مفهومی
 • پوشش کلیه مطالب کتاب های درسی
 • بیان نکته های آموزشی
 • بیان آدرس سوالات در کتاب های درسی جهت مطالعه بیشتر دانش آموزان

 

ساختار و محتوای کتاب های سبز قلم چی چگونه می باشد؟

این سری از کتاب ها به صورت فصل به فصل می باشند که در ابتدای هر فصل درخت دانش وجود دارد و در آن عناوین اصلی کتاب های درسی مشخص شده است و در ادامه درسنامه های کتاب که برگرفته از سوالات کنکور ، سوالات امتحان نهایی و امتحان های مدارس سطح کشور می باشد ارائه شده است.

پس از اتمام هر درسنامه پرسش های تشریحی و تستی برای تمرین و یادگیری بیشتر آن بخش وجود دارد که کلیه آنها در قالب مثال و به همراه پاسخ کاملا تشریحی ارائه شده اند و دانش آموزان می توانند با حل آنها به درک عمیق تری از مفاهیم درسی دست پیدا کنند و نقاط ضعف خود را پیدا کنند.

همچنین در پایان کتاب آزمون های پایان فصل شامل تعداد زیادی سوال در قالب آزمون های تستی و تشریحی برای جمع بندی موضوعات وجود دارد که کلیه سوالات موجود در این سری از کتاب ها شناسنامه دار بوده و برای آنها پاسخ های کاملا تشریحی وجود دارد.

نحوه بیان مطالب در این سری از کتاب ها به صورت رسمی و ساده می باشد به طوری که کلیه دانش آموزان می توانند به راحتی با متن کتاب ارتباط برقرار کنند. همچنین ویژگی های منحصر به فردی از جمله مطابقت مطالب آموزشی با کتاب های درسی ، بیان نکات آموزشی استخراج شده از سوالات آزمون ها ، رعایت ضریب توازن در طراحی سوالات و رنگبندی مناسب مطالب در این سری از کتاب ها وجود دارد.

 

کتاب های آموزش یا سبز قلم چی برای چه دانش آموزانی توصیه می شود؟

همان طور که گفته شد این سری از کتاب ها درسنامه محور هستند و هدف اصلی آنها آموزش کامل و ساده مطالب درسی می باشد . بنابراین دانش اموزانی که احساس می کنند نیازمند منبعی جهت یادگیری کامل تر و عمیق تر مطالب درسی هستند و یا دانش آموزانی که امکان یادگیری کامل مطالب درسی را در کلاس های مدارس خود به دلیل ضعف معلمان ، مجازی بودن کلاس ها و … ندارند می توانند به خوبی از این سری از کتاب ها استفاده کنند.

البته باید توجه داشته باشید که مطالعه کتاب های درسنامه محور و تک درس زمان بر می باشد و بهتر است که بیشتر در پایه های دهم و یازدهم و در طول سال تحصیلی از آنها استفاده شود و در پایه دوازدهم و پشت کنکور در صورت داشتن تسلط کافی بر مطالب درسی بیشتر از کتاب های جامع و تست محور جهت آمادگی برای کنکور استفاده شود.

 

معروف ترین و پرفروش ترین کتاب های سبز قلم چی چه کتاب هایی هستند؟

بیشتر