فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 3 کالا
دارای تحلیل فیل شیمی یازدهم مبتکران
فیل شیمی یازدهم مبتکران
220,000 15% 187,000 تومان
مولف:  بهمن بازرگانی
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش, تست, آزمون
تعداد صفحه:  304
9789640729632
دسته محصول:
دارای تحلیل فیل شیمی دهم مبتکران
فیل شیمی دهم مبتکران
220,000 15% 187,000 تومان
مولف:  بهمن بازرگانی
سال چاپ:  1402
دسته بندی کلی:  آموزش, تست, جمع بندی
تعداد صفحه:  297
9789640729397
دسته محصول:
دارای تحلیل فیل شیمی دوازدهم مبتکران
فیل شیمی دوازدهم مبتکران
450,000 15% 382,500 تومان
مولف:  بهمن بازرگانی
سال چاپ:  1402
تعداد صفحه:  434
9789644861413
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

کتاب های فیل مبتکران

مجموعه کتاب های فیل انتشارات مبتکران کتاب هایی در قالب جمع بندی هستند که به مرور و یادآوری کلیه مطالب درسی با هدف کسب آمادگی حداکثری دانش آموزان برای شرکت در کنکور سراسری می پردازند و در ماه ها و هفته های منتهی به کنکور سراسری می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

در سری کتاب های فیل انتشارات مبتکران درسنامه های خلاصه و تست های تالیفی و کنکور های سراسری داخل و خارج از کشور چند سال اخیر به طور فشرده و با طراحی مناسبی ارائه شده اند و علاوه بر طرح درس های مناسب با بیان ساده و روان به تعداد کافی تست و تمرین لازم آورده شده است تا دانش آموزان بتوانند کلیه مطالب مورد نیاز را مرور کرده و به تسلط کافی در آن ها برسند.

مجموعه کتاب های فیل مبتکران دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که بعضی از آن ها عبارتند از:

  • بیان کلیه نکات مهم تست های کنکور های سراسری داخل و خارج از کشور
  • قابل فهم بودن برای دانش آموزان در تمام سطوح درسی
  • حجم مناسب
  • ارائه اطلاعات آماری مربوط به کلیه مطالب بیان شده (تعداد تست های موجود در کنکور های سراسری سال های اخیر و …)
  • تحلیل و بررسی تست های کلیدی و پرتکرار کنکور های سراسری سال های گذشته
  • طرح تست های احتمالی کنکور سال آینده
  • تاکید بر مباحث مورد علاقه طراحان کنکور سراسری
  • سطح بندی سوالات در۳ نوع ساده، متوسط و سخت

 

سری کتاب های فیل انتشارات مبتکران چه ساختار و محتوایی دارند؟

فصل بندی کتاب های فیل انتشارات مبتکران مطابق سر فصل های کتاب های درسی می باشد که هر فصل به تعدادی از مباحث تقسیم بندی می شود و در پایان یک مینی آزمون ۱۵ سواله قرار دارد. در فهرست کتاب اطلاعاتی در رابطه با نام فصل ها، مباحث و شماره صفحات آن ها بیان شده است. لحن کتاب نیز ترکیبی از رسمی و صمیمی می باشد.

 

از نظر ساختاری به طور کلی این سری از کتاب ها دارای دو بخش اصلی می باشند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

آموزش یا درسنامه

همانطور که گفته شد تقسیم بندی مطالب در این سری از کتاب ها مطابق فصل های کتاب های درسی بوده و هر فصل شامل تعدادی مبحث می باشد که هرکدام درسنامه جداگانه ای دارند. درسنامه هر کدام از مباحث دارای سه گام آشنایی، چکیده و خلاصه درس و حل تمرین می باشد. معمولاً در گام آشنایی در یک پاراگراف مطالب مورد نیاز جهت آشنایی دانش آموزان با اهداف مبحث قرار دارد و در گام دوم یعنی چکیده و خلاصه درس، در قالب نکات، توجهات، یادآوری ها، مثال ها، نمودار ها و اشکال و … تلاش شده است که مباحث با لحنی ساده و روان آموزش داده شوند و کلیه نکات مهم برای دانش آموزان مرور شود. گام سوم نیز حل تمرین می باشد که شامل تست ها و مثال های تالیفی و کنکوری است که در بخش بعدی به بررسی آن می پردازیم.

حجم درسنامه های موجود در این کتاب ها با توجه به مطالب کتاب های درسی مناسب به نظر می رسد. درسنامه ها کلیه مطالب مهم کتاب های درسی را پوشش می دهند و با توجه به تمرینات و مثال های مهم کتاب های درسی و همچنین سوالات اخیر کنکور های سراسری نوشته شده اند. بنابراین معمولا به صورت آموزش نکته وار و تستی هستند. اما در برخی موارد توضیحات تکمیلی برای بیان کلیه جزئیات آن درس و یا عمق دادن به مطالب آن وجود دارد.

به طور کلی درسنامه ها به گونه ای هستند که می توانند موجب رشد سطح علمی برای کلیه دانش آموزان در سطوح مختلف شوند و با استفاده از نکات خلاصه و مثال های فراوان دانش آموزان را به حداکثر آمادگی برسانند.

 

تست یا تمرین

در سری کتاب های فیل انتشارات مبتکران در سه بخش چکیده، تمرین ها و مینی آزمون های پایان هر بخش تست ها و تمرین ها وجود دارند. اما بخش اصلی تست و تمرین در گام حل تمرین این سری از کتاب ها می باشد که برای هر مبحث تعدادی مثال تستی قرار داده شده است و ترتیب آنها از تست های ساده و آموزشی به سمت تست های مشکل تر و در سطح کنکور سراسری می باشد.

البته در این سری از کتاب ها تیپ تست ها مشخص نشده است و ممکن است تمام تیپ های موجود پوشش داده نشوند. معمولاً نیمی از تست ها و مثال های کتاب های فیل به صورت شناسنامه دار و از کنکور های سراسری سال های گذشته می باشند و در نیمی دیگر تست های تالیفی با ایده های نو به چشم می خورند که عموما در سبک و سطح کنکور سراسری هستند و کلیه دانش آموزان می توانند به خوبی از آنها استفاده کنند.

پس از بیان سوالات پاسخ تشریحی آنها قرار دارد و با توجه به بیان کامل نکات تستی در بخش درسنامه ها در قسمت پاسخنامه تشریحی نکات تستی بیان نشده اند.

به طور کلی کتاب های فیل انتشارات مبتکران پوشش مناسبی بر تست های کنکور های سراسری سال های اخیر دارند و با وجود تست های تالیفی مناسب با ایده های جدید می توانند برای کلیه دانش آموزان مفید باشند.

 

مجموعه کتاب های فیل انتشارات مبتکران برای چه دروسی تالیف شده است؟

این سری از کتاب های انتشارات مبتکران تنها برای درس محدودی همچون شیمی، زبان انگلیسی و زیست شناسی به چاپ رسیده است و به گفته مولفان برای درس فیزیک نیز در دست تالیف می باشد.

به طور کلی به ترتیب پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های فیل عبارتند از:

بیشتر