فیلتر محصولات logo
مرتب سازی بر اساس
  • 1574 کالا
پیروزی بر دلهره - اثر پیتر اشتاین کرون - انتشارات ققنوس
مولف:  پیتر اشتاین کرون
مترجم:  حسین بنی احمد
سال چاپ:  1376
تعداد صفحه:  264
9789643110932
دسته محصول:
بیمار یا بیمارنما - اثر مارک فلدمن، چارلز فورد، تونی راینهولد - انتشارات ققنوس
بیمار یا بیمارنما
مولف:  تونی راینهولد, چارلز فورد, مارک فلدمن
مترجم:  فرزانه طاهری
سال چاپ:  1376
تعداد صفحه:  344
9789643110758
دسته محصول:
از قدرت تا قدرت - 12 گام برای پربار و شاد زیستن - اثر ایریس بارو - انتشارات ققنوس
از قدرت تا قدرت – 12 گام برای پربار و شاد زیستن
مولف:  ایریس بارو
مترجم:  امید اقتداری
سال چاپ:  1376
تعداد صفحه:  264
9789643110970
دسته محصول:
مرتب سازی بر اساس

انتشارات ققنوس

زمان تأسیس و تاریخچه

در بهمن ۱۳۵۶ «نشر ققنوس» تأسیس گشت. البته در ابتدا این نشر در قالب یک کتاب فروشی در تهران آغاز به کار کرد اما رفته رفته به انتشارات تبدیل شد. نشر ققنوس در ابتدای کار خود آثار افرادی هم چون «محمد علی سپانلو» و «هوشنگ گلشیری» را چاپ نمود و در ادامه به واسطه شرایط اجتماعی و سیاسی ایران، دست به چاپ کتاب هایی در این حوزه زد.

دفتر مرکزی، فروشگاه و کافه کتاب ققنوس در میدان انقلاب تهران واقع شده‌ است. «امیر حسین زادگان» مرکز پخش ققنوس را یازده سال بعد از آغاز کار این نشر ، تأسیس نمود که هم اکنون توسط فرزند وی یعنی «محمدهادی حسین زادگان» مدیریت می‌شود.

 

حوزه فعالیت نشر ققنوس

نشر ققنوس علاوه بر فعالیت خود در چاپ و نشر کتاب‌های ادبی، فلسفی، تاریخی و…، دو نشر دیگر را نیز با نام های «آفرینگان» و «هیلا» تاسیس کرده است. انتشارات آفرینگان که توسط «زهرا حسین زادگان» مدیریت می‌شود، به طور کاملاً تخصصی در حوزه «کتاب های کودک و نوجوان» فعالیت می‌کند.

از آن طرف نشر هیلا، داستان و رمان منتشر کرده و توسط محمدهادی حسین زادگان مدیریت می‌شود. بیش از هزار جلد کتاب در نشر ققنوس به چاپ رسیده است. «ملت عشق»، کتابی محبوب در میان ایرانیان است که تاکنون بارها توسط مترجمین مختلف ترجمه شده؛ اما بی شک بهترین ترجمه آن متعلق به «ارسلان فصیحی» هست که در نشر ققنوس منتشر شده است.

به علاوه برخی آثار محبوب «عباس معروفی»، نویسنده توانمند و محبوب ایرانی، مانند «سمفونی مردگان» و «سال بلوا» از مهم‌ترین کتاب‌های نشر ققنوس به شمار می‌رود. کتاب‌های «برتری حقیقت»، «عشق در سال‌های وبا»، «تسلی بخشی‌های فلسفه» و… هم در لیست پرفروش‌های این نشر حضور دارند.

 

دسته بندی های نشر ققنوس

دسته‌بندی کتاب‌های نشر ققنوس به شرح زیر می‌باشد:

«زبان و ادبیات»، «فلسفه» و «علوم اجتماعی»، «تاریخ»، «تئاتر و سینما»، «دین و عرفان»، «روان‌شناسی»، «علوم تربیتی»، «حقوق»، «پزشکی و سلامت»، «علوم پایه» و کتاب‌های نایاب و قدیمی.

بیشتر